FAQ

Oparty na światowej, wiodącej technologii terapii światłem, Omnilux MedicalTM, Contour to zatwierdzone przez FDA,elastyczne, przenośne urządzenie do użytku domowego, które wykorzystuje diody elektroluminescencyjne (LED)
w celu redukcji drobnych linii i zmarszczek oraz poprawy ogólnego kolorytu, jędrności i zdrowia skóry.

Zoptymalizowana produkcja energii oraz dwie potwierdzone klinicznie długości fal światła działają na poziomie komórkowym, stymulując nowy kolagen, redukując drobne linie i zmarszczki oraz zmniejszając uszkodzenia słoneczne i widoczne oznaki starzenia.
Ponad 40 badań klinicznych, a także 20 lat doświadczenia dowiodło, że terapia światłem Omnilux jest bardzo bezpieczna, nie powoduje skutków ubocznych oraz bólu. Omnilux Contour nie generuje ciepła, ani światła UV i jest bezpieczny dla wszystkich grup wiekowych i typów skóry.

NIE WOLNO stosować systemu LED Omnilux Contour ™ do leczenia innych schorzeń poza wymienionymi we wskazaniach do stosowania. System Omnilux Contour LED nie był testowany pod kątem innych warunków niż wymienione, a ryzyko jest nieznane.
NIE używaj systemu Omnilux Contour LED, jeśli jesteś w ciąży, planujesz zajść w ciążę lub karmisz piersią. System Omnilux Contour LED NIE był testowany na kobietach w ciąży lub karmiących piersią, dlatego ryzyko dla płodu, noworodka lub kobiety
w ciąży jest nieznane.
NIE używaj systemu Omnilux Contour LED, jeśli cierpisz na toczeń rumieniowaty, egzemę, nadwrażliwość na światło
lub albinizm. Jeśli użyjesz systemu Omnilux Contour LED do leczenia tocznia rumieniowatego, wyprysku światłoczułego
lub albinizmu, możesz spowodować ciężką reakcję skórną.
NIE używaj systemu Omnilux Contour LED, jeśli cierpisz na jakiekolwiek zaburzenia światłoczułości (uczulenie na światło).
Jeśli używasz systemu Omnilux Contour LED i cierpisz na chorobę nadwrażliwości na światło, możesz wywołać silną reakcję skórną.
NIE używaj systemu Omnilux Contour LED, jeśli zażywasz leki, które mogą powodować nadwrażliwość na światło, ponieważ może to spowodować ciężką reakcję skórną.
NIE używaj systemu Omnilux Contour LED, jeżeli jesteś w trakcie stosowania retinolu, gdyż może to spowodować ciężką
reakcję skórną.
NIE używaj systemu Omnilux Contour LED, jeśli cierpisz na bóle głowy wywołane światłem.
NIE używaj systemu Omnilux Contour LED, jeśli cierpisz na jakiekolwiek genetyczne schorzenia oka.
– Nadwrażliwość na światło jest częstym skutkiem ubocznym różnych leków. Mogą to być niektóre antybiotyki, leki chemioterapeutyczne i leki moczopędne. Jeśli nie masz pewności co do przyjmowanych leków, skonsultuj się z lekarzem

Zalecamy cykl zabiegów: od trzech do pięciu 10-minutowych zabiegów tygodniowo przez okres od 4 do 6 tygodni, a następnie rutynowe zabiegi pielęgnacyjne według uznania, dla utrzymania efektów.
Omnilux Contour jest kompatybilny z większością zabiegów pielęgnacyjnych. Może być również stosowany w połączeniu z innymi profesjonalnymi zabiegami na skórę, takimi jak mezoterapia mikroigłowa, peelingi, mikrodermabrazja, zabiegi laserowe, zastrzyki lub wypełniacze, aby przyspieszyć gojenie i zoptymalizować wyniki.
Nie, urządzenie zostało przetestowane i jest zgodne z normami dotyczącymi wyrobów medycznych, w tym normą IEC / EN 62471 w zakresie fotobiologicznego bezpieczeństwa oczu.
Urządzenie Omnilux Medical ma moc wyjściową 105 mW / cm2, ale ponieważ diody Contour są umieszczone bezpośrednio na skórze, zapewniają większe stężenie światła. Przypomina to świecenie latarką na ścianie – im bliżej ściany, tym jaśniejsze i intensywniejsze staje się światło. W związku z tym dawka podawana podczas zabiegu Contour jest bardzo podobna do dawki podawanej podczas zabiegu profesjonalnym urządzeniem Omnilux Medical, a zatem wyniki są również bardzo zbliżone.
Contour jest całkowicie przenośny i zasilany akumulatorem, dzięki czemu możesz z łatwością chodzić lub poruszać się podczas noszenia. Wystarczy podłączyć go do gniazdka, aby naładować akumulator, co wystarcza na około 140 minut = 14 zabiegów.
Tak. Częste używanie nie powoduje efektów ubocznych. Jednak częstsze używanie go nie przyniesie w większości przypadków szybszych, ani lepszych rezultatów.

Omnilux Contour ma więcej diod LED niż jakiekolwiek inne domowe urządzenie LED.
– Contour FACE posiada łącznie 132 diody LED (66 czerwonych i 66 na podczerwień) umieszczone w 66 żarówkach.
– Contour NECK & DECOLLETE posiada 102 diody LED (54 czerwone i 54 podczerwone) umieszczone w 54 żarówkach.
– Contour GLOVE posiada 144 diody LED (72 czerwone i 72 podczerwone) umieszczone w 72 żarówkach.

Omnilux to wiodąca marka, na której podstawie zostały wykonane siostrzane jej produkty. Używając naszych produktów, możecie mieć pewność, że stawiamy na jakość i satysfakcję klienta. Urządzenia w innej formie również powstawały w oparciu o technologię Omnilux, która w zastosowaniu medycznym działa już ponad 20 lat. Poza tym, konkurencyjne produkty o podobnym przeznaczeniu, bardzo często oferują 2, 3 lub nawet 4 różne kolorowe diody LED – i nie są one blisko umieszczone. Większość z nich nie posiada badań klinicznych potwierdzających ich skuteczność, ani nie dostarcza niezbędnych dawek wymaganych do uzyskania pożądanych rezultatów.
W ofercie Omnilux poza urządzeniami Contour – do użytku domowego, posiadamy też urządzenia medyczne Omnilux Medical, przeznaczone do profesjonalnego użytku.
Potwierdzone klinicznie długości fal światła monochromatycznego stymulują określone komórki w organizmie, powodując redukcję zmarszczek, hiperpigmentacji, ogólnej dyschromii skóry i zmian trądzikowych. Udowodniono również, że fototerapia Omnilux stymuluje przepływ krwi oraz penetrację i aktywację produktów do pielęgnacji skóry nakładanych miejscowo na skórę. Wykazano, że określone długości fal Omnilux poprawiają metabolizm komórkowy i przepuszczalność komórek, co pozwala miejscowym substancjom aktywnym wnikać głębiej i przyspieszyć aktywację składników w skórze.